Porenczuk Stomatologia to specjalistyczny gabinet stomatologiczny stworzony na potrzeby jednej z najtrudniejszych dziedzin stomatologii, jaką jest nowoczesna endodoncja mikroskopowa.

W Porenczuk Stomatologia wierzymy, że jak najdłuższe zachowanie własnego uzębienia jest priorytetowe, a z doświadczenia wiemy, że zarówno pierwsze, jak i kolejne leczenie kanałowe zęba bywa trudne i często związane z komplikacjami. Oferujemy naszą pomoc, specjalistyczny sprzęt i wieloletnie doświadczenie w tej skomplikowanej dziedzinie stomatologii.

Naszą pasją jest również stomatologia rekonstrukcyjna wykonywana przy użyciu najnowocześniejszych materiałów odtwórczych, które dobieramy indywidualnie do potrzeby leczniczej Pacjenta. Odtwarzamy utracone tkanki zęba zarówno pracując bezpośrednio w gabinecie, jak również wykonując prace protetyczne przy współudziale doświadczonych techników protetyki stomatologicznej.

Doświadczona kadra lekarzy dentystów pasjonatów swojego zawodu, nowoczesny sprzęt i specjalistyczne wyposażenie zapewniają doskonałą opiekę stomatologiczną naszym Pacjentom. 

Ardua prima via est – najtrudniejszy jest pierwszy krok, więc zrób ten krok z nami!

Nasz Zespół

Dr n. med. Alicja Porenczuk
Specjalista Stomatologii Zachowawczej                  z Endodoncją


Przez wiele lat związana zawodowo z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, pracę uniwersytecka zakończyła na stanowisku Adiunkta Naukowo-Dydaktycznego. Wyszkoliła rzesze młodych adeptów stomatologii, w tym studentów, stażystów podyplomowych oraz specjalizantów. W 2016 r. obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską ukierunkowaną na ocenę parametrów biologicznych i mechanicznych nowoczesnych materiałów wypełnieniowych. Wykładowca na kongresach naukowych w Polsce i na świecie, prezentowała własne osiągnięcia miedzy innymi w Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Chinach. Autorka licznych prac naukowych prezentowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz recenzentka publikacji naukowych i monografii. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych z medycyny estetycznej.

Pani Doktor nie zamyka się na wiedzę Specjalistów z innych dziedzin stomatologii, aktywnie uczestnicząc w szkoleniach branżowych i zdobywając wiedzę i nowe umiejętności dla swoich Pacjentów. W pracy klinicznej wykorzystuje powiększenie pola zabiegowego w postaci mikroskopu i lup operacyjnych. Jej zamiłowanie do nowoczesnych materiałów stomatologicznych przekłada się na nieszablonowe, indywidualne podejście do każdego Pacjenta.  

Lek. dent. Justyna Bugaj
Specjalista Chirurgii Szczękowo-Twarzowej


W gabinecie Porenczuk Stomatologia wykonuje najtrudniejsze zabiegi chirurgiczne. Jej obszar działania to zaawansowana chirurgia stomatologiczna, implantologia wraz z implantoprotetyką, oraz chirurgia periodontologiczna. Lekarz zdecydowany w swoim działaniu, nasi Pacjenci otoczeni jej specjalistyczną opieką wiedzą, że są w bardzo doświadczonych rękach, zaś osiągnięte przez nią rezultaty pozwolą na uzyskanie sukcesu leczenia nawet w najtrudniejszej sytuacji wyjściowej.

Lek. dent. Piotr Rudzki


Specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym dzieci, młodzieży i dorosłych.  Lekarz z wyjątkowo zachowawczym podejściem do leczenia ortodontycznego. Prowadzi leczenie klasycznymi aparatami stałymi, jak również aparatami nakładkowymi. Stawia na pewne, sprawdzone techniki i metody leczenia ortodontycznego tak, aby osiągnąć sukces i długotrwały efekt leczenia. Lekarz nie ulegający presji mody w leczeniu ortodontycznym, trzymający się sprawdzonych technik, krok po kroku przybliżający naszych Pacjentów do upragnionego pięknego uśmiechu.   Z mistrzowską wręcz precyzją przygotowuje plany leczenia dla naszych Pacjentów, drobiazgowo analizując wszystkie dane i planując całość leczenia ortodontycznego.